RADYOLOJİ

Yüksek beklentiler için tasarlanmış Ultrasonda Sonraki Evrim

ARIETTA 850 SE ultrason platformu, tıp uzmanlarının sürekli artan taleplerini karşılamak için yüksek beklentilere yanıt verir.
ARIETTA 850 SE’nin temel performansı, yeni geliştirilen Pure Symphonic Mimarisine dayanan nihai bir ultrason platformu yaratma hedefi ile rafine edilmiştir.

Ultrason platformunun özellikleri:

 • Pure Imaging, görüşünüze uyacak şekilde gelişti ve kullanıcı tercihlerine göre optimize edilmiş benzersiz görüntü kalitesi sunar.
 • Rahat bir muayene deneyimi için mükemmel ergonomi, kullanım kolaylığı, hassasiyet ve verimlilik sağlayan dokunuşunuza uyacak şekilde geliştirilmiş kesintisiz iş akışı.
 • RFA, Elastography, Fetal 3D ve tanısal güveninizi artırmanıza yardımcı olan diğer birçok teknolojiyi destekleyen Gerçek Zamanlı Sanal Sonografi (RVS) gibi sürecinize uyacak gelişmiş uygulamalar

ALOKA ARIETTA 850 SE: ÖZELLİKLERİ

ARIETTA 850 SE, ultrason platformlarının ARIETTA serisi teşhisinin amiral gemisi modelidir. Her açıdan üstün performans üreten öncü teknolojiler dahil edilmiştir: görüntüleme kalitesi, çalıştırılabilirlik ve gelişmiş uygulamalar.
ARIETTA 850 SE, aşağıdaki özellikler sayesinde olağanüstü klinik faydalar sağlar:

Yeni nesil dönüştürücüler,

Linear 4G CMUT (Kapasitif Mikro işlenmiş Ultrason Dönüştürücü) ve çeşitli incelemeler için uyarlanmış yüksek kaliteli görüntülemeye sahip Konveks tek kristal dönüştürücüler.

 • Geleneksel olarak, yüksek frekanslı ultrason ile elde edilen üstün çözünürlük, sınırlı penetrasyonu nedeniyle yalnızca yüzeysel muayenelerde kullanılır. Daha derin yapıları incelemek için daha düşük frekanslara ihtiyaç vardır, bu nedenle tüm incelemeleri kapsamak için birden fazla dönüştürücü gerekir. CMUT silikon gofret teknolojisinin göğüs uygulaması için dünyanın ilk pratik kullanımı, 2009 yılında Hitachi tarafından tanıtıldı. Yeni nesil teknolojide, özel Hitachi patentleri sayesinde bant genişliği ve hassasiyet önemli ölçüde artırıldı. Ek olarak, kan akışının yanı sıra Harmonik modu görüntülemeye izin veren Darbeli Doppler ve Renkli Doppler artık mevcuttur. CMUT artık çok çeşitli ultrason muayeneleri için tek problu bir çözüm sunuyor.
 • Ayrıca Hitachi, tek kristal piezoelektrik elemanlar kullanan yeni bir dışbükey abdominal prob geliştirdi. Tek kristal teknolojisi ile, yüksek verimli bir piezoelektrik etki üretmek için malzemedeki mekanik gerilmelerin yönü doğru şekilde hizalanır ve sonuçta hassasiyette artış sağlanır.

Yakın alandan uzak alana yüksek tanımlı görüntüleme ile sonuçlanan yeni iletim ve alım teknolojisi eFocusing.

 • Ultrason ışınları, alan derinliği boyunca görüntü tanımında daha sonra iyileştirme ile odaklanır. Hastaya bağlı değişkenlik azalır ve odak ayarlarının doğruluğu artık kullanıcıya bağlı değildir. Ek olarak, her bir tarama çizgisini sentezlemek için kullanılan çoklu gönderme ve alma döngüleri, eFocusing’in S / N oranını (alınan sinyal ile arka plan gürültüsü arasındaki yoğunluk oranı) iyileştirdiği ve görüntü kalitesini daha da geliştirdiği anlamına gelir.

Yüksek kontrast çözünürlüğü sağlayan LCD monitör

 • ARIETTA 850 SE, optimum görüntü görüntüsü için 23 ” geniş LCD ekrana sahiptir.

Ergonomik tasarım ve yüksek kullanım konforu için Protokol Asistanı işlevi, iş akışını geliştirir.

 • Doğal olmayan bir duruşu sürdürmenin, tekrarlayan hareketlerin veya uzun bir süre boyunca uzatılmış bir erişimin kullanılmasının fiziksel etkisi, operatör üzerinde önemli bir baskı oluşturur. ARIETTA 850 SE’nin monitör kolu ve işletim konsolunun her ikisi de, uzun incelemeler sırasında bile kullanıcıların konforunun sürdürülebilmesi için ergonomik hizalamaya izin veren geniş bir hareket aralığı sağlamak üzere geliştirilmiştir. Ek olarak, önceki inceleme protokol kaydını etkinleştiren Protokol Yardımcısı, verimli iş akışını destekler.

CT / MR görüntüleri ile senkronize bir ekran kullanarak tedavi desteği

 • RVS (Gerçek Zamanlı Sanal Sonografi), gerçek zamanlı ultrasonu önceden alınmış CT, MR görüntüleriyle birleştirerek tedavi için üstün gerçek zamanlı navigasyon sunar.
 • Gerçek zamanlı RFA iğne kılavuzundaki gelişmeler, tedavi tekniğinde önemli iyileştirmeler sağlayabilir.
 • Kardiyovasküler uygulamada, Eyeball EF ve 2D Doku İzleme’nin (2DTT) gelişmiş otomatik izleme işlevi, kardiyak işlevin yüksek hassasiyet ve doğrulukla değerlendirilmesine izin verir.
 • ARIETTA 850 SE, cerrahi ve üroloji dahil çok çeşitli özel prosedürleri destekleyen çok çeşitli dönüştürücülerle uyumludur. Kontrastlı ultrason, Gerçek Zamanlı Doku Elastografisi ve Kesme Dalgası Ölçümü, ek lezyonların saptanmasına yardımcı olabilecek ek araçlardır.
 • OB / GYN’de, eFLOW ile birleştirilmiş yüksek çözünürlüklü B modu görüntüleme, dakika damarlarında akışa daha fazla hassasiyet sunan gelişmiş akış haritalama modu ve otomatik ölçüm özellikleri, fetal sağlığın doğru değerlendirilmesini kolaylaştırır. Ek olarak, ARIETTA fetal aritmi teşhisi için değerli olan Dual Gate Doppler ve bebeğin ve fetal kalbin morfolojik gözlemini sağlayan 3D, 4D, STIC gibi çok çeşitli gelişmiş işlevlerle donatılmıştır.

ALOKA ARIETTA 850 SE: GÖRÜNTÜLER

4D Auto Clipper, operasyonu otomatik olarak tanımlar...

İki nokta arasındaki pozisyonel ilişki

eFLOW, pulmodaki ince damarları tanımlar

4G CMUT bütününü incelemek için kullanılabilir..

Yeni 4G CMUT net görüntü

Kan akışı ve Doku kombinasyonu

RTE, doku gerginliğini gerçek zamanlı verir..

Beyaz renkte Gerçek Zamanlı Sanal Sonografi (RVS)

Doku değerlendirmesine izin verir...